İşte Sakarya’da şehit düşen askerlerin kimlikleri ve memleketleri


0
sehit kimlikler

Sakarya’da meydana gelen patlamada şehit düşen 3 askerin kimlikleri netleşti.

Sakarya’da geçen Cuma günü Hendek’deki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından bu kez de havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi.

PATLAMA İNDİRİLME ESNASINDA YAŞANDI

İçişleri Bakanlığı’ndan patlamaya ilişkin yapılan ilk açıklamada, “Sakarya-Hendek ilçesi Taşkısığı Mahallesinde faaliyet gösteren Taş Ocağında, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereği Havai Fişek Fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü şekilde patlatılması maksadıyla taşıyan kamyondan indirildiği esnada, patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada; 2’si patlayıcı madde imha timinden olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit olmuş, 6 personelimiz yaralanmıştır” denildi.

BAKAN SOYLU’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Adapazarı ilçesi Taşkısığı Mahallesi’nde havai fişek fabrikasının malzemelerini taşıyan kamyonda patlamayla ilgili bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 jandarmanın hayatını kaybettiğini, 11 jandarma ile kamyon şoförünün yaralandığını duyurdu.

‘FABRİKANIN ÇALIŞMA İZNİ İPTAL EDİLECEK’

Söz konusu patlamayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıklayan Bakan Soylu, patlama meydana gelen işletmenin çalışma izninin iptal söyledi. Bakan Soylu, “İlk etapta 12 yaralımız vardı, şimdi hastanelerde 6 yaralımız kaldı. Biri aracı süren şoförümüz, ikisi de şoförümüz. Diğerleri kontrol amaçlı hastanedeler. Bu işletmenin çalışma izninin iptali gündeme geldi. Bu işletmenin çalışma ve imar izni en kısa sürede iptal edilecek. Kimin en ufak bir ihmali söz konusuysa bilmelidir ki bunun gereği yerine getirilecektir” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ VE MEMLEKETLERİ AÇIKLANDI

Diğer yandan, patlamada hayatını kaybedenlerin ve yaralananların kimlikleri belli oldu. Hayatını kaybeden askerlerin Jandarma Astsubay Çavuş Halil Tuna Akgöz (Tekirdağ), Jandarma Uzman Çavuş Mesut Yazar (Manisa) ve Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Monga (Afyonkarahisar) olduğu kaydedildi. Şehitlerin acı haberi memleketlerinde ailelerine ulaşırken gözyaşları sel oldu.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Karışık Karışık
0
Karışık
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Zekice Zekice
2
Zekice
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
hahaha hahaha
1
hahaha
Beğen Beğen
1
Beğen
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Mükemmel Mükemmel
2
Mükemmel
Mutlu Mutlu
2
Mutlu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments