Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) milyonlarca öğrencinin beklediği haberi verdi. Bakanlık ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karnelerini e-okul üzerinden erişime açtı.


Milli Eğitim Bakanlığı, karnelere e-okul üzerinden erişimi açtı. İlkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine ‘e-okul.meb.gov.tr‘ internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

TAKDİR VE TEŞEKKÜRLER DE SİSTEMDE
Öğrenciler, ‘takdir’ ve ‘teşekkür’ belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Lise kademesindeki öğrenciler diplomalarını ve talep etmeleri halinde ‘takdir’, ‘teşekkür’, ‘onur’ ve ‘üstün başarı’ belgelerini belirlenecek tarihlerde okullarından alabilecek.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments