Türkiye’de esnetilen koronavirüs önlemleri kapsamı dışında tutulan nargile kafeler için vatandaşlardan tepki yağıyor. Onbinlerce kullanıcı sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a #nargilemedokunma diye sesleniyor.

Koronavirüs önlemleri kademeli olarak esnetilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belli kurallar çerçevesinde bazı işletmelerin hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren restoran ve kafe gibi yerlerin saat 22:00’ye kadar açılabileceğini söyledi. Erdoğan, eğlence mekanları ile nargile kafelerin kapsam dışı tutulduğunu ifade etti.

Kafe ve restoranların açılacağı tarih belli oldu!

KAFELER VE LOKANTALAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  • 1 Haziran tarihi itibari ile restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22:00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.
  • Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır.
  • Sadece kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi değildir.
  • Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye devam edecek.
  • Gelişmelere göre hem kapsamı hem saati ayrıca değerlendireceğiz.

Açıklama sonrasında nargile kafelerin kapsam dışında tutulmasına vatandaşlardan tepki yağdı. Sosyal medya hesapları üzerinden 10 binlerce kullanıcı, uygulamaya isyan etti. Nargilenin de genişleme kapsamına alınması gerektiğini savunan kullacılar, Erdoğan’a ateş püskürdü.

O tepkilerden bazıları;

nargile yasak3
nargile yasak1
nargile yasak0
nargile yasak2
nargile yasak4


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

comments